Thajsko – průvodce přírodou

Základní informace

přebal knihy Thajsko – průvodce přírodou
Autor:
Annette Braun-Lüllemann, Jörg Braun-Lüllemann, Andrea Kath
Redaktor:
Věra Běťáková
Překlad:
Ján Macek
Edice:
Průvodce přírodou
Kategorie:
encyklopedie, průvodce
Jazyk:
čeština
Vydání:
první
Rok vydání:
2003
Originál:
Thailand
ISBN:
80-86223-69-8
EAN:
9788086223698
Nakladatel:
Baset
Počet stran:
288
Formát:
130 × 195 mm
Hmotnost:
450 g
Papír:
135 g, křída mat
Vazba:
polotuhá, V4
Stav:
v prodeji

Blíže o knize


Nakladatelství Baset nabízí řadu přírodopisných průvodců po biologicky nejcennějších oblastech naší planety. Jednotlivé publikace jsou originální kombinací průvodce, encyklopedie a učebnice. Vzniká tak reprezentativní dílo, zahrnující ve velmi ucelené formě přírodopisné informace o daném regionu. Na tvorbě se podílejí přední odborníci - cestovatelé, vědci a fotografové z celého světa. V originálně řešené grafické úpravě naleznete množství textu, kreseb, orientačních mapek a především unikátních fotografií. Vhodně zvolený formát (135x195mm) předurčuje tyto publikace k úloze vynikajícího společníka na cestách, ovšem oceníte je i jako knihy, které vás poučí a potěší též doma.

Thajsko
Tato „země tisíců klášterů“, kde na každém kroku promlouvá historie a kde se střetávají různé civilizační i náboženské proudy, láká i svou překrásnou a dosud téměř nepoznanou a člověkem neporušenou přírodou. Thajsko nadchne svého návštěvníka od horských hřebenů až po údolí a pobřežní nížiny, od malých osad, jejichž obyvatelé stále žijí tradičním způsobem života, až po velká a moderní města se symbiózou orientální a západní kultury.

Dvaapůltisíciletá tradice buddhismu zanechala v Thajsku památky neuvěřitelné kulturní hodnoty. Na mořských plážích i ve městech si návštěvníci vychutnají dokonalé pohodlí a světově proslulou thajskou kuchyni, ve vnitrozemí na jihovýchodě Thajska se milovníci přírody mohou setkat s téměř neporušenou horskou krajinou a s deštnými lesy. Koupání a slunění na pohádkových tropických písečných plážích, cestování za kulturou a památkami minulosti nebo dobrodružné pěší výpravy v oblasti Zlatého trojúhelníku - to vše jsou lákavé možnosti, jak v Thajsku strávit dovolenou s nezapomenutelnými zážitky.

Předkládaný průvodce-encyklopedie představuje jedinečnou kombinaci cestovní příručky a přehledu živočichů a rostlin v dané oblasti. Na 288 stranách najdete:

  • nezbytné informace k přípravám na cestu
  • tipy a návrhy tras k neobyčejným výpravám a nezapomenutelným zážitkům
  • více jak 250 živočichů a rostlinných druhů v textu, na fotografiích a barevných kresbách
  • přes 20 map, plánků měst a tras a přehledné mapy na vnitřních stranách obálky
  • přehled nejdůležitějších cestovních informací od A až do Z

Cena

Doporučená cena:
395 Kč
Naše cena:
250 Kč
Doprava:
od 0 Kč (dle podmínek)
Balné:
0 KčDalší knihy z edice Průvodce přírodou

přebal knihy Jižní Afrika – průvodce přírodou přebal knihy Peru / Bolívie / Ekvádor / Galapágy – průvodce přírodou přebal knihy Skandinávie – Norsko / Švédsko / severní Finsko – průvodce přírodou přebal knihy Španělsko a Baleáry – průvodce přírodou přebal knihy Východní Afrika – Keňa / Tanzanie / Uganda – průvodce přírodou přebal knihy Západ USA – průvodce přírodou