Věda to je určitě, ale o čem?

Základní informace

přebal knihy Věda to je určitě, ale o čem?
Autor:
Jan Kosek
Redaktor:
Alena Koutná
Edice:
Poznání
Kategorie:
populárně naučná literatura
Jazyk:
čeština
Vydání:
první
Rok vydání:
2003
ISBN:
80-7340-014-6
EAN:
9788073400149
Nakladatel:
Baset
Počet stran:
178
Formát:
125 × 195 mm
Hmotnost:
300 g
Papír:
80 g, BO
Vazba:
brožovaná, V2
Stav:
v prodeji

Blíže o knize

Máme-li pochopit, proč se v téže situaci chová jeden tak a druhý onak, proč se někdo stane přesvědčeným rasistou a jiný stejně přesvědčeným celoživotním filantropem, proč někdo dbá tolik na své oblečení, zatímco jiný by nejradši všude chodil v teplácích, poskytuje nám (a také sociologii, právu, medicíně atd.) psychologie cenné poznatky. Při jejich využívání bychom však neměli zapomínat na to, že bez znalosti se snadno mohou stát samoúčelnými, a tak nás zavést do slepé uličky.

Kapitola zabývající se dějinami oboru mapuje cestu, kterou psychologie (zpočátku jako součást náboženství, filosofie či medicíny) ušla od nejstarších dob až po současnost. Nejvíce prostoru věnuje autor zakladatelským osobnostem moderní psychologie (Wundt, James, Freud, Jung aj.), stranou pozornosti ale nenechává ani antické filosofy (Platón, Aristotelés), křesťanské myslitele (sv. Augustin) nebo představitele východních náboženství (Buddha, Lao-c´).

Kniha je napsána velice svěřím jazykem a obsahuje celou řadu názorných příkladů z každodenního života, které umožní čtenáři, aby se naučil lépe odhalovat psychologický smysl té či oné situace, a dostal se tak pod povrch často zdánlivě nepochopitelného chování a jednání svých bližních i sebe sama.

Kniha je určena jak studentům, tak široké čtenářské veřejnosti.


Cena

Doporučená cena:
170 Kč
Naše cena:
145 Kč
Doprava:
od 0 Kč (dle podmínek)
Balné:
0 Kč

Ukázky z knihy nejsou zatím k dispozici…


Další knihy z edice Poznání

přebal knihy 101 experimentů z každodenní filosofie