101 experimentů z každodenní filosofie

Základní informace

přebal knihy 101 experimentů z každodenní filosofie
Autor:
Roger-Pol Droit
Redaktor:
Vladislav Dudák
Překlad:
Zdeněk Müller
Edice:
Poznání
Kategorie:
populárně naučná literatura
Jazyk:
čeština
Vydání:
první
Rok vydání:
2003
Originál:
101 expériences de philosophie quotidienne
ISBN:
80-86223-80-9
EAN:
9788086223803
Nakladatel:
Baset
Počet stran:
162
Formát:
125 × 195 mm
Hmotnost:
300 g
Papír:
100 g, volumen
Vazba:
pevná, V8
Stav:
v prodeji

Blíže o knize

Kniha francouzského filosofa Rogera-Pola Droita patří mezi úspěšné publikace. Získala Cenu francouzské televize za esejistické dílo pro rok 2001, právo na její překlad bylo postoupeno nakladatelstvím v šestnácti zemích.

Na první pohled je to kniha velmi prostá, složená ze 101 krátkých textů. Každý z těchto textů je návodem k zamyšlení, úvaze nebo neobvyklé činnosti. Například: představovat si, jak se loupe jablko, dvacekrát si opakovat jméno nějakého běžného předmětu a podobně. V některých případech jde o to, abychom si uvědomili podivnost určitých situací, které jinak pokládáme za zcela běžné. Například kráčet ve tmě, přejíst se, zkoušet si oděvy, jít do kina během dne.

Autor užívá prostý a dobře srozumitelný jazyk, ale vytčený cíl je filosofický: ověřit si, že v docela obyčejných gestech a běžném konání může být skryto mnoho neobvyklého a pozoruhodného. Poučení, které z toho plyne, je překvapivé: Zajímavá dobrodružství lze zažít i ve zdánlivě banální a stereotypní každodennosti. Hříčky a návody francozského filosofa otřásají jistotami, na kterých spočívá například naše identita, řeč, naše vztahy k prostoru a času a naše paměť.


Cena

Doporučená cena:
180 Kč
Naše cena:
120 Kč
Doprava:
od 0 Kč (dle podmínek)
Balné:
0 KčDalší knihy z edice Poznání

přebal knihy Věda to je určitě, ale o čem?