Plzeňsko – příroda, historie, život

Základní informace

přebal knihy Plzeňsko – příroda, historie, život
Autor:
kolektiv
Redaktor:
Vladislav Dudák
Obrazový doprovod:
kolektiv (2630 barevných a dobových fotografií; 135 map a plánů; 175 tabulek a grafů )
Edice:
Krajina a lidé
Kategorie:
encyklopedie, populárně naučná literatura
Jazyk:
čeština
Vydání:
první
Rok vydání:
2008
ISBN:
978-80-7340-100-9
EAN:
9788073401009
Nakladatel:
Baset
Počet stran:
880
Formát:
225 × 315 mm
Hmotnost:
4500 g
Papír:
135 g, křída mat
Vazba:
pevná, V8
Stav:
v prodeji

Blíže o knize

Kniha „Plzeňsko – příroda, historie, život“, která právě vyšla, představuje již pátý svazek ediční řady Krajina a lidé, vydávané nakladatelstvím Baset, avšak první, který se zaměřil na hustě osídlený region.

Vlastivědná encyklopedie Plzeňsko – příroda, historie, život získala:


Vydáme se do kraje s bohatou historií sahající až k počátkům české státnosti. Budeme obdivovat gotické hrady, barokní chrámy a kláštery. Seznámíme se s bohatou lidovou kulturou, ale i s mimořádnou tradicí řemesel a výjimečného průmyslu. Vstoupíme do hlubokých a dramatických říčních údolí nebo do rozlehlých borových lesů, navštívíme významné přírodní památky. Mnozí z těch, kteří žijí jinde, ještě nevědí, to, co je místním zřejmé: region Plzeňska se svou živou a kulturně bohatou metropolí Plzní již dlouho není územím, kterým se převážně projíždí, a jeho města a vesnice již dávno nejsou šedými a rozpadajícími se sídly. Plzeňsko čtyřicet let doplácelo na svou polohu na západě Čech, ale nyní využívá geografické podmínky ke svému prospěchu. To, co je pro současnost příznačné, je výrazný vzrůst aktivity obyvatel – nadšenců i profesionálů – díky které vznikla řada nových muzeí, byly opraveny a zpřístupněny nové památky. Celkovým zkrášlením a zlepšením životních podmínek zde vzniká místo, ve kterém je příjemné žít.

Je až neuvěřitelné, jak si Plzeň, tak blízko mohutné gravitace Prahy, dokázala přes staletí udržet dodnes svou originální osobitost. Čerpá ji z hluboké historické tradice, způsobu života a kultury lidu, z dědictví řady významných osobností.

Region Plzeňska – v rozsahu okresů Plzeň-město, Plzeň-sever, Plzeň-jih, Rokycany a části okresu Tachov (Stříbrsko a Bezdružicko) – je v tomto svazku edice zkoumán ze všech stran. A o překvapení nebude nouze…

Na vzniku této knihy se významně podílelo i město Plzeň, a to jak autorsky, tak finanční podporou. A vzhledem k tomu, že naprostá většina ze 103 autorů pochází přímo z Plzně nebo z Plzeňska, lze říci, že tuto knihu napsali Plzeňané sobě.

Další informace: RecenzeSponzořiMediální partneřiObsah

Cena

Doporučená cena:
1550 Kč
Naše cena:
850 Kč
Doprava:
od 0 Kč (dle podmínek)
Balné:
0 KčDalší knihy z edice Krajina a lidé

přebal knihy Český les – příroda, historie, život přebal knihy Krkonoše – příroda, historie, život přebal knihy Novohradské hory a Novohradské podhůří – příroda, historie, život přebal knihy Šumava – příroda, historie, život přebal knihy Tatry – príroda přebal knihy Tatry – příroda