Démosthenés

Základní informace

přebal knihy Démosthenés
Autor:
Pavel Oliva
Redaktor:
Josef Šmatlák
Edice:
Antická knihovna – doprovodná řada
Kategorie:
historie, literatura faktu, populárně naučná literatura
Jazyk:
čeština
Vydání:
první
Rok vydání:
2007
ISBN:
978-80-86410-54-8
EAN:
9788086410548
Nakladatel:
Baset, Arista, Maitrea
Počet stran:
128
Formát:
160 × 235 mm
Hmotnost:
500 g
Papír:
100 g, BO + 135 g, křída mat
Vazba:
pevná, V8
Stav:
v prodeji

Blíže o knize

Démosthenés (384–322 př. Kr.) je považován za největšího řečníka starověku, a to nejen pro svůj řečnický styl. Svůj život a dílo spjal s politickými dějinami AthénŘecka. Jako přívrženec demokracie vystupoval proti rostoucímu vlivu makedonského panovníka Filippa II. a proti makedonské expanzi, neboť jako první rozeznal nebezpečí ohrožující řeckou samostatnost. Podnítil vytvoření koalice řeckých států k boji proti Filippovi a postavil se do jejího čela.
Jeho proslulé řeči, jimiž proti mocnému protivníkovi bojoval, byly proto pžíznačně nazvány filipikami. Po porážce koalice byl odsouzen k smrti a unikl jí vlastní rukou. Pod jeho jménem se dochoval impozantní soubor 60 řečí a dalších textů. Osobitým stylem, formální dokonalostí a myšlenkovým obsahem ovlivnil vývoj řečnictví jako žánru a své obdivovate/ale a následovníky měl od antiky, počínaje největším římským řečníkem Ciceronem, až do novověku. Jeho řeči byly překládány a studovány jako vzor, stejně tak byl hojně popisován a hodnocen jeho život a politická kariéra.

Kniha je doplněna řadou černobílých fotografií a ilustrací.Cena

Doporučená cena:
245 Kč
Naše cena:
221 Kč
Doprava:
od 0 Kč (dle podmínek)
Balné:
0 KčDalší knihy z edice Antická knihovna – doprovodná řada

přebal knihy Civilizace starověkého Středomoří (2 díly) přebal knihy Kolébka demokracie přebal knihy Polybios a jeho svět přebal knihy Stručné dějiny latinské literatury středověku přebal knihy Svět helénismu přebal knihy Zrození evropské civilizace