Zaniklé světy – Velký atlas archeologie

Základní informace

přebal knihy Zaniklé světy – Velký atlas archeologie
Autor:
<n/a>
Obrazový doprovod:
Barevné fotografie, kresby, mapy, grafy, plánky a tabulky
Edice:
(mimo edice)
Kategorie:
SLEVY, literatura faktu, populárně naučná literatura
Jazyk:
čeština
Vydání:
první
Rok vydání:
1995
Originál:
Past Worlds The Times Atlas of Archaelogy
ISBN:
80-901891-2-1
EAN:
9788090189126
Nakladatel:
Baset
Počet stran:
320
Formát:
265 × 355 mm
Hmotnost:
3500 g
Papír:
135g, křída mat
Vazba:
pevná, V8
Stav:
vyprodáno

Blíže o knize

Zaniklé světy – Velký atlas archeologie jsou archeologickou rekonstrukcí historie lidstva. Obsáhlé dílo vyrostlo jako výběr z mimořádně objemné základny hodnotných archeologických pramenů, získaných novodobými výzkumy ve všech částech světa. Početný autorský kolektiv, který se na přípravě podílel, byl veden snahou poskytnout na omezené ploše na základě současného stavu vědeckého bádání co nejvíce údajů o jednotlivých epochách dějin lidského rodu, kulturách a o význačných nálezech.

Seznamuje zájemce s prehistorií světa, sleduje dramatickou, dlouhou a složitou cestu člověka od nejstarších dob až do novověku. Umožňuje čtenáři srovnávat vývoj v Evropě s vývojem v Africe, Asii, Americe, Austrálii i na tichomořských ostrovech. Dává přitom zároveň nahlédnout do způsobů archeologické práce.

Kniha zaujme stylistickou věcností a jasností, které ji činí srozumitelnou nejširší veřejnosti. Kapitoly jsou formulovány a řazeny tak, aby čtenáři nabídly na podkladě výsledků nejnovějších výzkumů stručnou formou maximální poučení a usnadnily mu a zpřesnily orientaci. Pečlivé vybraný a uvážený obrazový doprovod podává názornou dokumentaci textového výkladu, ať již jde o kresby, grafy, synoptické chronologické tabulky či vynikající barevné fotografie. Množství podobných map a obsáhlý rejstřík jsou nepostradatelnou pomůckou pro všechny, kteří se setkávají při svém studiu nebo četbě s názvy archeologických kultur a lokalit a chtějí znát jejich časové a prostorové zařazení. Soupis základní literatury pak usnadňuje cestu za dalším, hlubším poučením.

Další informace: Obsah

Cena

Doporučená cena:
1900 Kč
Naše cena:
1500 Kč
Doprava:
zdarma
Balné:
0 Kč

Vyprodáno