Daniel Kovář

O autorovi

Daniel Kovář (* 1975 v Českých Budějovicích) vystudoval obor archivnictví na filozofické fakultě UK v Praze a pracuje ve svém rodišti jako archivář.

Považuje se za budějovického patriota, i když jeho rodina je ve městě trvale usazena až od roku 1906 a před tím žila po staletí v blízkých vesnicích.

Je autorem publikace Budějovický poutník aneb Českými Budějovicemi ze všech stran, dále autorem knih: Příběhy budějovických pomníků; Budějovické hřbitovy; Lázeňství na Českobudějovicku; Požáry, povodně, kobylky…; Zmizelé Čechy – České Budějovice; Královská pevnost na jihu Čech; České Budějovice do kapsy a několika průvodců.

Spolu s Martinou Sudovou je spoluautorem knihy Tvrze, hrady a zámky Jižních Čech, a spolupracoval na publikacích Ulicemi města Českých Budějovic; Kniha o Černé věži; České Budějovice očima našich předků; Za naši samostatnost – Českoslovenští legionáři – rodáci a občané okresu České Budějovice; Kraj pod Vítkovým kamenem; Panská sídla jižních Čech.

Je spoluautorem vlastivědné encyklopedie Novohradské hory a Novohradské podhůří – příroda, historie, život z ediční řady Krajina a lidé.

Z našich knih

Autor

Obrazový doprovod