Zvířata v nejistotě

Základní informace

přebal knihy Zvířata v nejistotě
Autor:
Jiří Andreska st.
Redaktor:
Ilona Koudelková, Alena Koutná
Ilustrace:
Jiří Krásl
Edice:
(mimo edice)
Kategorie:
SLEVY, populárně naučná literatura, vzdělání
Jazyk:
čeština
Vydání:
první
Rok vydání:
2005
ISBN:
80-86223-51-5
EAN:
9788086223513
Nakladatel:
Baset
Počet stran:
222
Formát:
165 × 235 mm
Hmotnost:
450 g
Vazba:
pevná, V8
Stav:
vyprodáno

Blíže o knize

Když v přírodě po západu slunce končí den a začíná noc, začnou se v krajině dít podivuhodné věci. Denní tvorové odcházejí a odlétají spát. Ptáci hřadují na stromech a na keřích, někteří tiše, jiní - třeba bažanti nebo kos - s hlasitým pokřikem. Jak se večer mění v tmu, přilétají noční ptáci, což jsou u nás sovy, lelkové, divoké kachny březňačky a na rybnících lyska.

Někteří hlodavci jsou čilí ve dne a v noci spí. Místo nich vylézají večer myšice lesní, plši, ježci, krtci, své úkryty opouštějí tajemní netopýři. V podvečer vytahuje na pastvu lesní zvěř. Ze svých denních úkrytů vycházejí lišky, kuny, tchoři. Všichni už mají hlad a musejí lovit.

Také denní hmyz se schová do bezpečí a vystřídají ho komáři a můry, které pak vídáme za rozsvícenými okny či u pouličních lamp.

Je to jako veliké každodenní střídání stráží, hodné našeho. Všichni se chovají tak, aby naplnili dva hlavní zákony: zachování života a zachování rodu. Podle nich už příroda žije miliony let a my věříme, že je to tak dobré a k našemu prospěchu a že to tak bude trvat i dál.

Kniha je věnována zvířatům žijícím v naší zemi, neboť právě ve vlastní zemi musíme přemýšlet, co udělat pro jejich ochranu.

Doplněno řadou půvabných barevných ilustrací Jiřího Krásla


Cena

Doporučená cena:
285 Kč
Naše cena:
80 Kč
Doprava:
od 0 Kč (dle podmínek)
Balné:
0 Kč

Vyprodáno