Zrození železnic v Čechách, na Moravě a ve Slezsku

Základní informace

přebal knihy Zrození železnic v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
Autor:
Pavel Schreier
Redaktor:
Alena Koutná
Edice:
(mimo edice)
Kategorie:
SLEVY, historie, populárně naučná literatura
Jazyk:
čeština
Vydání:
první
Rok vydání:
2004
ISBN:
80-7340-034-0
EAN:
9788073400347
Nakladatel:
Baset
Počet stran:
296
Formát:
145 × 215 mm
Hmotnost:
500 g
Papír:
135 g, křída mat
Vazba:
pevná, V8
Stav:
vyprodáno

Blíže o knize

Svět tratí, lokomotiv a vagonů nás provází již po několik generací. Od nesmělých počátků koněspřežných železnic přes léta horečného budování desítek tratí až ke dnům, kdy fenomen včerejška nabyl obrysů každodenní všednosti. Po všechny ty časy železnice sloužila: někdy s větší, či menší dochvilností, někdy obdivovaná, jindy přezíraná, někdy vyzdvihovaná, pak pouze trpěná. To všechno bylo, je a bude údělem železnice, jejím osudem.

Putování za zrozením našich železnic je výpravou proti proudu času. Z hektického prostředí začátku třetího tisíciletí se přesuneme do časů dostavníků, čadivých petrolejek a císařské nedotknutelnosti. o let neměnného řádu věcí začíná pronikat rušívý element. Zpřístupňuje kdysi nedosažitelné vzdálené kraje, mšní vztahy mezi lidmi, demokratizuje společnost, protože stírá tradiční přehrady mezi společenskými vrstvami. Umožňuje něco, co dosud patřilo mezi výsady privilegovaných – cestování.

Kniha není rozhodně přeplněna daty, jmény, fakty a nedoprovázejí ji grafy, ani přehledné tabulky. V jednotlivých kapitolách pouze nahlédneme do časů, kdy se naše železnice rodily. Poodhalíme roušku pohnutek, snah a zájmů, které nakonec vedly - nebo nevedly - k jejich výstavbě. Prostě tak trochu vstoupíme do dějů, kdy vyjel první vlak. Kdy železnice začala vykonávat svoji práci.

Na knihu Pavla Schreiera, která je dolplněna řadou unikátních dobových fotografií nepřímo navazuje publikace Poutavý svět kolejí.


Cena

Doporučená cena:
280 Kč
Naše cena:
160 Kč
Doprava:
od 0 Kč (dle podmínek)
Balné:
0 Kč

Vyprodáno