Léčivé rostliny, pěstujeme - sbíráme - využíváme

Základní informace

přebal knihy Léčivé rostliny, pěstujeme - sbíráme - využíváme
Autor:
Jarmila Neugebauerová, Věra Žďárská
Redaktor:
Josef Šmatlák
Obrazový doprovod:
Jarmil Dufek, Tomáš Nečas, Lubomír Rehuš
Edice:
(mimo edice)
Kategorie:
NOVINKY, naučná literatura
Jazyk:
čeština
Vydání:
druhé
Rok vydání:
2022
ISBN:
978-80-86410-87-6
EAN:
9788086410876
Nakladatel:
Baset, Arista
Počet stran:
260
Formát:
100 × 190 mm
Hmotnost:
150 g
Papír:
135g křída mat
Vazba:
brožovaná, V2
Stav:
v prodeji

Blíže o knize

Léčivé rostliny či byliny anebo prostě léčivky jsou rostliny, které obsahují účinné látky, jež příznivě ovlivňují stav lidského organismu ve smyslu zdraví. Věděli to už naši předkové a léčili jejich pomocí odpradávna. Každá taková rostlina obsahuje nějakou účinnou látku, jež se využívá v lidové medicíně anebo ve farmakologii k výrobě léků. Roste jich u nás spousta, ale k léčení se jich aktuálně používá asi 300.

Tato praktická příručka (do kapsy) popisuje rovnou stovku těch nejosvědčenějších – pěstovaných i sbíraných ve volné přírodě -, jež se těší největší oblibě.

Její autorky, doc. ing. Jarmila Neugebauerová a ing. Věra Žďárská jsou odbornice na slovo vzaté. Problematice léčivých rostlin se na Zahradnické fakultě Mendelovy univerzity v jihomoravské Lednici věnují řadu let na vysoké odborné úrovni. Jejich příručka sestává ze dvou základních oddílů:1) z botanického přehledu, abecedně uspořádaného, který obsahuje podrobné informace o vybraných rostlinách a jejich vyobrazení včetně používaných částí a 2) z uživatelského manuálu, který popisuje, co se z rostlin používá a jak se zpracovává a léčebně využívá. Doplňuje je přehled zdravotních potíží a návod léčby, slovníček odborných výrazů a názorné tabulky doby květu popsaných rostlin a jejich sběru.
Tato příručka zaznamenala při 1. vydání značný ohlas mezi širokou veřejností a byla rychle rozebrána, proto nyní vychází v 2. vydání.


Cena

Doporučená cena:
269 Kč
Naše cena:
220 Kč
Doprava:
od 0 Kč (dle podmínek)
Balné:
0 Kč