PhDr. Martin Petiška

O autorovi

PhDr. Martin Petiška (píšící pod jménem Eduard Martin), syn jednoho z nejznámějších českých spisovatelů Eduarda Petišky, je romanopisec (Prorok, Déšť...), básník (Invocations of Light, Česká kniha mrtvých, Cesty ke světlu, Srdečné pozdravy z Titanicu), povídkář a novelista (Vybrané tajemství profesora Kesslera, Andělské vteřiny, Kniha radosti, dramatik (Tři japonské hry o lásce, Obrazy z Napoleonova života, Jeden mladý muž z Jeruzaléma..., esejista (Heraldické eseje, The Art to be a Rotarian, O starých českých rodech...), autor úvah a aforismů (Slova do ticha, Heraldické věty, Slova o genealogii...), autor pragensií a bohemik (Prague, The Holy Infant of Prague, The Guide to Mysterious Prague...), autor píšící pro děti (Zlatý ďábel, Vánoční pohádka...) i rozhlasové hry (Veliký diamant, Oblak a meč...).

Pracuje v redakčních radách časopisu Good News, jehož byl prvním šéfredaktorem, a revue Prostor. Vedl největší soukromou pražskou galerii a v současné době vede nakladatelství Martin, které vydává knihy v deseti jazycích.

Martin Petiška je nositelem řady literárních cen, připomeňme například nejnovější ocenění z roku 2007:

1. místo v literární soutěži organizace AIEP, Cenu HAVRAN za nejlepší detektivní povídku roku i cenu Společnosti Agathy Christie.
V roce 2007 se stal Martin Petiška také nositelem medaile Franze Kafky udělené mu od European Cicle of Franz Kafka.

Z našich knih

Autor